Op 10 december organiseerden we een webinar omtrent het aankopen & managen van energie. Energietransitie en energiemanagement worden voor alle bedrijven strategisch steeds belangrijker. Een negatief geo-economisch klimaat veroorzaakt hogere en schommelende energieprijzen, en doet vragen rijzen over de bevoorradingszekerheid. Een steeds strengere Europese regelgeving dwingt bedrijven ook om resoluut voor een andere energiemix te kiezen. Bovendien kunnen bedrijven zelf een belangrijke impact uitoefenen op de noodzakelijke energietransitie in ons land, en zelfs bijdragen in bevoorradingszekerheid en het optimaliseren van het elektriciteitsnet door te kiezen voor energieopslag, energiedelen en/of flexibel en variabel energieverbruik.
Tijdens ons lunch webinar verkregen de talrijke deelnemers inzicht in de huidige stand van zaken en verwachte evoluties op de Belgische energiemarkt.
Nadien gingen we dieper in op de verschillende innovatieve oplossingen waar je als onderneming voor kan kiezen bij het opzetten van een energie(transitie)strategie.
Cindy Bastiaensen, Key Account Manager, ELIA Transmission Belgium
Cindy Bastiaensen bracht een overzicht van de belangrijkste uitdagingen die we de komende jaren in de energiewereld mogen verwachten, zoals o.a. de bevoorradingszekerheid, de nood aan flexibiliteit en decarbonisatie. Dit zowel vanuit het perspectief van netbeheerder, als vanuit de rol die bedrijven hierin kunnen spelen.
Guy Vandendungen, CEO, Pulsar Power
Guy Vandendungen gaf inzichten rond flexibel en variabel energieverbruik (vraagbeheer), energie efficiëntie (minder energie
verbruiken via software / andere processen of machines/…) en
energie-opslag.
De slidedeck van deze webinar werd toegezonden aan alle deelnemers
en is ter beschikking van alle leden in de ONLINE MEMBERZONE